Warsztaty artystyczne

Obok domku znajduje się pracownia ceramiczna CEMI Pracownia Ceramiki Regionalnej (www.cemipcr.pl), która oferuje możliwość wzięcia udziału w następujących warsztatach:

Warsztaty ceramiczne – lepienie z gliny.
Podczas zajęć uczymy podstawowych technik pracy z gliną. Przedstawiamy różne metody zdobienia prac. Na zajęciach zapewniamy: glinę, narzędzia, foremki, instruktaż. Prace pozostają w pracowni do wyschnięcia i wypalenia w piecu ceramicznym. Później uczestnicy odbierają swoje prace.

Warsztaty ze zdobienia porcelanowych kubków metodą kalkomanii.
Na warsztatach każdy uczestnik dostaje porcelanowy kubek, który zdobi różnego rodzaju kalkami ceramicznymi. W ciągu kilku dni kubki są wypalone w piecu ceramicznym i gotowe do odbioru.

Warsztaty pszczelarskie – Z wizytą u królowej pszczół.
Pszczelarz przenosi uczestników w ciekawy świat pszczół i ich roczny cykl życia. Podczas prezentacji uczestnicy mają niepowtarzalną okazję podglądać pracę pszczół w przeszklonym ulu. Odbywa się także degustacja miodu prosto z ula. Podczas warsztatów uczestnicy wykonują świecę z węzy pszczelej (naturalnego wosku), którą zabierają ze sobą.

Warsztaty decoupage.
Decoupage – jest to technika ozdabiania przedmiotów za pomocą serwetki, którą można przykleić na element drewniany, a efekt jaki powstaje przypomina namalowany wzór lub obraz. W ten sposób podczas warsztatów ozdabiamy drewnianego aniołka, który będzie pamiątką z Gór świętokrzyskich.

Warsztaty z „Lalek motanek”.
„Lalki-motanki” to niezwykłe słowiańskie zabawki, ich wykonanie ma przynosić szczęście, miłości dobro. Nie są szyte igłą, tylko motane nicią, stąd ich nazwa. Lalka-motanka wypełniona jest lnem, kaszą lub grochem, ponieważ jest to symbol jej wewnętrznego bogactwa.

English through Art, czyli warsztaty artystyczne w języku angielskim.
Zajęcia językowe dostosowane do poziomu grupy. Na warsztatach uczestnicy wykonują prace artystyczne metodą Iris Folding. Tematyka związana jest z regionem Gór świętokrzyskich.

dofinansowanie